Sıkça Sorulan Sorular

Ecogloballabel Nedir ?

Tüm sektörlerin ürün yada hizmetlerini çevreye duyarlı ve ekolojik ürettiklerini tescilleyen Eko-Etiket Sistemidir.

Ecotradelabel Nedir ?

Uluslararası çalışıp, ithalat ve ihracaat yapan firmaların ecogloballabel yanında alabilecekleri ekolojik marka tescilini temsil eden Eko-Etiket Sistemidir.

Econaturallabel Nedir ?

Naturel/Doğal ve Geleneksel ürün ve hizmet üreten firmaların Ecogloballabel yanında alabilecekleri Eko-Etiket Sistemidir.

Eko Etiket Nedir ?

NSO Eko Etiketleri, Gönüllülük prensiplerine dayalı, tüketicilerin daha yeşil ürün ve hizmetleri ayırt edebilmelerine yardımcı olmak, üretici ve tüketicilerin çevre duyarlılıklarını artırmak için oluşturulmuş, katılımcı, piyasa temelli ekonomi aracı bir işarettir.

Ecogloballabel Etiketli Ürünleri Satın Almak Neden İyidir ?

Ecogloballabel etiketli ürünleri çevre ve sağlıkla ilgili hususları dikkate alan bir kriter listesi sunmaktadır. Ecogloballabel etiketli bir ürünün satın alınması, aynı amaca hizmet eden diğer ürünlerden daha az çevresel etkiye ve daha fazla sağlık korumasına sahip iyi ürünler için bir garantidir.

Ecogloballabel Etiketi Hangi Ürün ve Hizmetlere Verilir ?

En son ürün kategorisi ve sertifikasyon kriterleri belgeleri için lütfen ürün kategorisinin tanıtımı için standartlar sayfasını inceleyin.

Ecogloballabel Ücretlendirme Bilgisine Nasıl Ulaşabilirim ?

Ecogloballabel'in tüm faaliyet bütçeleri Ecogloballabel Yıllık Ücreti ve Başvuru Ücreti ile birlikte verilmektedir. Bütçe ve gelir / gider bütçesi belirtimi, Sitemizin dokümantasyon bölümünde yayınlanmaktadır .

Ecogloballabel Etiketleri Ne Kadar Süre Geçerlidir ?

Ecogloballabel Kullanım Sözleşmesi her bir yıl için her Sertifikasyon Kriteri için belirlenen son kullanma tarihine kadar bir Yıllık Ücretin ödenmesi suretiyle otomatik olarak yenilenecektir. (Yenileme prosedürü gerekli değildir) Bu nedenle, ilgili Markalı ürün için Ecogloballabeli kullanmak ve görüntülemek ilgili son kullanma tarihi. (Yönetmeliğe göre uzatma tarihi) Ayrıca, Ecogloballabel'in kullanım, gösterge, vb. son kullanma tarihinin sonraki gününden sonra Belgelendirme Kriterleri belgelerinin yeni sürümünün son kullanım tarihine kadar başarılı bir şekilde elde edilir. Son kullanma tarihinden önce yeni yürürlüğe giren Sertifikasyon Kriterlerinin yeni sürümüne tabi yeni bir sertifika alınması.